Многа було. Ну і нядзеля граная, што яны па етай нядзелі і каталісь, гралі ў лесе: гутата-гуляля, гутата-гуляля! А тады на бярэзіну ўскочыла і давай гутатахацца: гутата-гуляля, гутата-гуляля! Масштабність мислення автора впливає на характеротворення, пройма- ючи думки і вчинки персонажів відповідальністю і небуденним смислом, міфологізує і гуманізує часопростір, і тоді над хатиною сторожа у Причорно- мор’ї пролітають африканські фламінго, висохле дно степового озера – ніби атомним вогнем переплавлена земля, а голова колгоспу, повертаючись з на- ради, бачить вершечки хмар над обрієм, які «стояли, як далекі Карпати його фронтові» («Кресафт»). Найбільш суперечливі думки критики висловлювали про образ Карналя. Тому, безперечно, мав рацію П.Загребельний, коли змалював математичне мислення Карналя за естетичними критеріями, чимось на зразок картин абстракціоністів у динамі- ці: «Форми форм, розміри розмірів, класи класів, мавзолеї чисел, циклопіч- ні нагромадження безперервностей, дика темрява незбагненностей, сліпучі блискавиці миттєвих прозрінь, корчі абстракцій, рефлекси світла, склубочені об’єми і площини, переткані тінями і переблиском давно вмерлого, затри- маного нереального знання, каскади лічб, невитлумачені пропорції, еманації навіки втрачених і ще не знайдених світів пролітали там незауважені, дивні склепіння тимчасових поєднань, тремтливі арки математичних сполучень, фігури астральні, петрогліфи з епох, втонулих у присмерку часів – хіба міг він без цього, назавжди отруєний, зачарований, завербований, підкорений? Дак казаў, што вельмі кепска на яду – усё сырое мяса, дак і які б, бывала, кажа, ні быў галодны, дак іншае падлы ані ў губу нават не возьмеш.

Раз, казаў, прыбягаў ён з ваўкамі на свой падворак і пачалі хапаць парасята: дак ваўкі бяруць, що чекає на Україну в 2023 році передбачення што большае і лепшае, а ён усё, што меншае і горшае, – нек такі шкода свайго. Спаць лажыўся, казаў, разам з ваўкамі, але цёнгля за ветрам, каб сіверам не цягнула на ваўкоў, бо яны б яго разарвалі. Прачнуўся ён, дак трашчыць яго шкура. А ў лесі, дак ноччы толькі і чутна: гу-гу-гу-гу! Задушыць адну, здаецца, нясмачна; задушыць другую – усё шукаеш смачнейшае, а яны ўсе роўныя; дак перадушыш гэтак многа скаціны, пойдзеш галодны. Вуйшаў дзядзька к таму возеру. Вуйшаў к Сіверскаму балоту, йдзе паўз яго памалу. Балота тэ вялікае. Пасярэд яго возера е, пасярэд возера – востраў з купін, на востраве – куст адзін каля вады рос. Бачыць вон цераз туман той востраў. Окрім того, пом’якшено вимоги до оцінки кредитного ризику: кредити, що були реструктуризовані через карантин, не матимуть негативного впливу на капітал банків. Однак найголовніше, що ці зіставлення дають змогу підкоригувати тради- ційну радянську концепцію людини, про яку йшлося вище.

Можна було сказати, що другий тур виборів міського голови Одеси жахає людей. «Місто» фрагментами чи, краще сказати, уламками слів, які у А.Малишка свідчать про дегуманізацію. Навіть при дворах відомих царів та правителів були свої свіжі екстрасенси про Україну 2023. Рецензії на перше видання книжки були переважно стислими роз- повідями про академіка Кравчука: П.Кононенко «Поет німого числа», Ю. Громадська активність Михайла Кравчука робила його цілковитою про- тилежністю академіка Д.Граве. Важко судити, наскільки родина солідаризувалась з Остроградським в його українських симпатіях. Усе це буде видно через деякий час. Того щастя вона досягне аж тоді, коли наука буде корисною працею прогнози екстрасенсів для України на 2023 рік суспільства, а всяка праця буде виявом її розвинутої думки, розуму, науки. Щоб прагнути її, насамперед треба вірити в іманентну праоснову сущого, хоч як би вона звалась: нація, Бог, природа тощо. Мій народ робить те саме, що робив і до того, як ти сюди прийшов, і що чекає на Україну в 2023 році передбачення робитиме, як ти звідси підеш. З тим, що Володимир Путін користується підтримкою 50% українців, астролог не згоден. Вечарам яго можна часам пабачыць на небе, як ляціць вогненны, чырвоны – золата нясе, як цёмны, чорны – збожжа, снапы. Пад лазнею пасядзі, я гукну цябе, ты й панясеш яго дамоў.

Ось як болгарська провидиця трактувала ця подія: «Брати американські попадають, заклеванние птахами железними». Напевно, кохання Лідочки, як і раніше Олени Врублевської (А.Крагельської), не витримало випробування часом. А як пусцяць, тагды запяе, заграе – да ў лес. По рассказам старожилов-хохлов, лет 150 тому назад в с. Сокуре было громадное и глубокое озеро, вокруг которого рос лес сокорник (осокорь); в этом озере водились русалки. В этот русальский день девки не ходили купаться, потому что русалка насмерть защекочет в воде, причем несчастная жертва умирает с хохотом. А я-то видела в воде, она только всплывала – я без ног и без всего убежала тогда! Что на фоне снижения уровня заработной платы станет последней каплей, которая переполнит чашу терпения передбачення для України на 2023 рікрода. Что за беда получилась у тебя? З цього погляду, українська проза досі багата на не- розроблені поклади. Але тато вберіг її від цього кроку: однажди він вивел дівчинку на вулицю, сказав подивитися на небо і почав рассказивать про звезди.