Після розгрому Спілки письменників взимку 1942 р. Докія Гуменна, екстрасенси про Україну 2023 Юрій Будяк та Павло Нечай мали бажання організувати літературне життя в Києві, lesamisdelaterreduburkina.com навіть висловили своє бажання керівнику відділу інформації Київської міської управи відкрити букіністичну крамницю. Радянські наукові та адміністративно-політичні установи припиняли свою діяльність, екстрасенси про Україну 2023 а на їх місці з’являлись німецькі, екстрасенси про Україну 2023 які не надавали співробітникам Музею жодної інформації екстрасенси про Україну 2023 свою діяльність. Шамани називають свій бубон „конем”, що переносить їх у світи духів, і хорошому шаману достатньо кілька ударів у бубон, аби привести свою точку зборки в належний змінений стан свідомості. Узагалі туга за Батьківщиною була пророцтво для України 2023 українських інтелектуалів у діаспорі спільною рисою духовного життя, але кожен із них зберіг свій «образ Батьківщини». І, як виявилось через десятки років, робота була визнана політичною й антинімецькою, гестапо мало намір заарештувати письменницю, але за неї заступився один з організаторів заходу, літератор Юрій Кандіїв (Большухін). Так про неї згадував Г. Восени 1943 р. німці почали відступати з території України. Адже була висока вірогідність бути звинуваченим у співпраці з фашистами для тих, хто залишився на окупованій території. А ви хто такі будете?

У жовтні 1943 р. Докія Гуменна переїхала до Львова. Літературний критик Г. Костюк, який 1943 року переїхав з Києва до Львова, порівнював ситуацію в обох містах: «Те, що я побачив, пізнав і відчув у Львові, мене дуже приємно вразило. Гуменної. Ця подія її дуже вразила. Таким чином, половина життя Докія Гуменної припадає на США, де вона видала практично всю свою літературну спадщину, була одним із засновників, активних діячів ОУП «Слова» – однієї з провідних культурницьких організацій української діаспори в другій половині ХХ століття. З часом актуальність етичної проблема- тики в медицині, а також у соціономічних професіях, де людина контактує головним чином з людиною (лікар, педагог, правник, священик) тільки по- силилась. Ця проблема має вирішуватися разом із урядом та іншими гілками влади також зниженням кредитних ризиків пророцтво для України 2023 банків шляхом структурних реформ. Шекериком, познайомилась із І. Одразу познайомилась зі співробітниками видавництва «Краків-Львів», редакцій журналів «Нові дні» та «Дорога». На одному зі зборів письменників, організованими німецькою владою, Д.

На думку Д. Гуменної, «… У результаті написання повість розрослась у найвагоміший чотиритомний роман «Діти Чумацького шляху» (1948-1956 рр.). Виїжджаючи, письменниця взяла найцінніше – щоденники, рукописи, роман «Діти Чумацького шляху» та особисті речі. В основу твору письменниця поклала мамині розповіді про своє минуле – дитинство, молодість та подружнє життя. Упродовж 1941-1943 рр. письменниця занотовувала всі події, які бачила та про які чула в Києві, маючи бажання написати оповідання про окуповане німцями місто під назвою «Вкраїно, Мати! Упродовж усього періоду окупації Києва Докія Гуменна не припиняла літературної діяльності. Курінний та ін. Основними завданнями діяльності музею-архіву були збір та опрацювання матеріалів, що демонструють перехід від радянського режиму до німецької окупації, ведення антирадянської пропаганди, поширення думки про визвольний характер дій Німеччини в Україні. Самоорганізація львівського населення була дозволена лише в рамках діяльності Українського крайового комітету (УКК) як філії Українського Центрального Комітету (УЦК) у Кракові. Крім того вона відчувала провину за неуважність до найріднішої людини в останні її дні, бо вимушена була ходити на роботу, а головне, нічим не могла допомогти страждаючій від болю матері.

Діяльність Літературно-Мистецького Клубу була спрямована на проведення творчих засідань, літературних дискусій, авторських вечорів, образотворчих і театральних вистав. Діяльність українських літераторів здійснювалась у межах роботи Спілки письменників. Улюбленим місцем зустрічей українських письменників був ресторан Літературно-Мистецького Клубу, який мав спеціальне забезпечення продуктами, що знижувало ціну на харчування. Мали популярність товариські зустрічі письменників. Це було непорівнянне з тим, що ми мали в Києві. Усі співробітники музею-архіву вели облік роботи у формі щоденника та кожного місяця, або й тижня мали здавати звіт про виконану роботу. У Літературно-Мистецькому Клубі кілька разів на тиждень організовувались авторські вечори або обговорення літературних творів. При Клубі працювали бібліотека, шаховий клуб, їдальня. Жалі яны раз ячмень на лядох. Вот я раз ноцью выйтить хотела, встала, смотрю месяц светит, а на лавки у окоска доможириха сидит и все прядет, так и слышно нитка идет: «дзи» да «дзи», и меня видала, да не ушла. Письменниця швидко поринула в літературне життя міста. Незважаючи на окупацію, масові репресії, розгалужену систему місць примусового утримання (ґето, табори примусової праці, тюрми, табори для військовополонених), національне життя у Львові не зупинялось.