В іншому кадровий облік працівників, що уклали контракт добровольця тероборони, є подібним до обліку мобілізованих працівників. За існуючої моделі управління стимулювання цих категорій службовців складно говорити про залучення до служби «кращих з кращих», що логічно в умовах протидії збройній агресії та в період масштабної оптимізації структури сектору безпеки. Як так сталося, що Україна на 7-му році протистояння збройній агресії поступається в рейтингу армій Світу таким країнам, як Єгипет, Саудівська Аравія, Тайвань, В’єтнам. Як платити іншому працівнику, прийнятому на місце тимчасово відсутнього працівника, якщо той, що виїхав, не звільнений? Це і доплата за участь у бойових діях, перебування на передовій, розлуку з родиною, навіть за перебування поза межами своєї військової бази, якщо це пов’язане з виконанням службових обов’язків. У Пентагоні проходить службу чимала кількість людей поза рамками військового профілю, як-от: заробітна плата військовослужбовців у 2023 році логісти, інженери, аналітики, ІТ-спеціалісти тощо. Більше того, в 2021 р. чимала частина військовослужбовців зіткнулися ще з однією проблемою – це затримки у виплатах грошового забезпечення. Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: заробітна плата військовослужбовців у 2023 році посадовий оклад, оклад за Зарплата військовим у 2023 році в Україні званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення зп військовослужбовцям 2023 посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

У серпні цього року видання Ukrainian Military Pages писало, що Збройні Сили України стають все менше конкурентоспроможними на ринку праці – грошове забезпечення солдата, яке на початку 2016 року відповідало 160% середньої зарплати, на сьогодні складає лише 73%. Останній раз грошове забезпечення у Збройних Силах України підвищували з 1 січня 2019 року. Варто також нагадати, що з 1 січня 2022 року чисельність ЗСУ збільшується на 10 тисяч зарплата військових 2023 таблиця останні новини Сил тероборони і 1000 осіб Сил спецоперацій, тому частина збільшеного бюджету піде на утримання цієї додаткової чисельності. Окрім того, мобілізовані мають право отримувати грошове забезпечення в повному обсязі, враховуючи всі надбавки та премії, на рівні військовослужбовців-контрактників відповідно до посад і військових звань. Якщо в лютому всі отримували такі ж суми, як у січні-грудні, то з березня надбавку 30 тис. Адже відносини, у яких перебуває військовослужбовець, розглядаються не як трудові, а як служба. Розмір базової виплати залежить від посадового окладу та рівня органу управління (Генштаб, вид збройних сил, корпус, бригада), в якому служить військовослужбовець (становить близько 70% місячного грошового забезпечення), більшість додаткових видів грошового забезпечення визначаються в твердих розмірах у залежності від базової квоти або базової ставки, розмір яких щорічно переглядається (застосовується у арміях Польщі та Румунії).

Аналіз систем грошового забезпечення армій держав-членів НАТО свідчить про те, що вони в цілому є схожими, оскільки базуються на виплатах за військове звання військовослужбовців, а відмінності полягають у способі заохочення тривалості військової служби, розмірах додаткових видів грошового забезпечення, частка яких складає приблизно третину від розміру місячного грошового забезпечення. Серед ключових змін є те, що його положення скасували збереження середнього заробітку мобілізованим. В той же час, https://www.yjcon.co.kr роботодавець може надати таким працівникам відпустки, як щорічні, так і додаткові, або без збереження заробітної плати. Однак коли йдеться про працівників, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, то Мінекономіки щодо них дотримується іншої думки в питанні збереження середнього заробітку. Тобто, видається наказ про увільнення працівника від роботи на час проходження ним служби із збереженням середнього заробітку. Такий контракт може бути розірваний у будь-який час – це, мабуть, ключова відмінність від усіх інших контрактів щодо військової служби. При цьому ст. 119 КЗпП регламентує гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків.

Питання адекватної реаліям (де-факто в Україні стан ведення бойових дій) системи грошового забезпечення військовослужбовців і цивільного персоналу ЗСУ (наполягаємо на важливості цієї складової) це питання мотивації, правильна мотивація це якість виконання обов’язків, якісне виконання обов’язків при вдалому оборонному плануванні це критичний потенціал стримування агресії, а отже – наша безпека. Про рівень матеріальної вмотивованості, соціальної захищеності та достатності цивільного персоналу ЗСУ для виконання покладених адміністративних та підтримуючих функцій (славнозвісні десятки звітів ніхто не відміняв), наразі годі й говорити. Відповідно до ст. 9 Закону України “Про відпустки”, період відсутності мобілізованих працівників входить до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку, заробітна плата військовослужбовців у 2023 році однак не входить до стажу, що дає право на щорічні додаткові відпустки (за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці та за особливий характер праці). 4 − р. 6)» (в розрізі місяців) та 8 «Загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті за звітний квартал, усього (гр. У країн НАТО немає єдиного стандарту нарахування грошового утримання військовослужбовців. Діюча система грошового забезпечення військовослужбовців створена на принципах, які практично збереглися з часів Радянській армії, та призначена вирішувати завдання діючої системи кадрового менеджменту.