Таким чином, половина життя Докія Гуменної припадає на США, де вона видала практично всю свою літературну спадщину, була одним із засновників, активних діячів ОУП «Слова» – однієї з провідних культурницьких організацій української діаспори в другій половині ХХ століття. А де твоє місце там? Незважаючи на те, що письменниця не брала активної участі в організації роботи та з’їздах «Слова», вона подавала свої роботи до друку в збірку українських письменників «Слово» (№ 1, https://mandirme.in/%d1%82%d0%b0-%d1%87%d0%b8-%d0%b2%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b0-%d0%b6-%d0%b2%d0%be%d0%bd%d0%b0-%d0%b9%d0%be%d0%b3%d0%be/ 1962 р.; № 2, 1964 р.; № 3, 1968 р.; №5, 1973 р.; № 12, 1990 р.). Незадоволення викликало те, що саме націоналісти займали посади в таборах. Дончуком – через те, що останній вкрав у Г. По-друге, вимога О.Тарнавського оплачувати роботу рецензента, навіть якщо він є членом «Слова», що грубо порушувало норми Статуту організації. Єдиною причиною залишитись у складі організації було небажання Д. З боку західняків можна було почути, що східняки є провокаторами та національно несвідомими, всі говорять «по-московському», не мають жодної інтелігентної людини, є «згангренізованим» народом, «шиються під галичан, щоб не їхати на родіну» тощо. І продовжує: «Як усе можна сфабрикувати, щоб очорнити. Формально його можна було б віднести до демократичного крила української еміграції.

Докія Гуменна мала претензії до управління «Слова» з організаційних та фінансових питань. Журбі, а іншу частину витратив на друк другої збірки «Слова». Неприємні враження від VІ з’їзду «Слова» у Торонто та тривала образа на деяких членів ОУП «Слова» змусили Докію Гуменну серйозно замислитись над виходом з організації, яка вже давно не мала нічого спільного зі «Словом» Костюка-Гуменної-Лавріненка: «Що це вийшло? Гуменної, зі зневагою ставились до східняків. З цього при- воду Валентина Герасимчук зазначає: «Процес пізнання світу від Сократа і Платона конституюється як діалог: діалог зі світом, з собою, що чекає на Україну в 2023 році передбачення з опонентом. І як культурна людина Давиденко так може втратити цивілізоване обличчя», – записала у щоденнику Д. Та коли підозри, що В. Петров перебуває в СРСР підтвердилися 1954 року, той же ж Давиденко відмовив Д. Гуменної В. Давиденко промовляв: «Так гадові і треба, бо совєтський шпіон». Сковороді не бракує широти соціальних контактів, і його са- мотність, вочевидь, духовна, бо у численних діалогах з селянами, студента- ми, панами, навіть найближчими учнями чути брак екзистенційної глибини, порозуміння.

З чого почалося «Слово» і в що воно перетворилося: Були самі ми, а тепер це зробилося львівською доменою. У кожному разі це конфлікт з життям, яке незрівнянно багатше за інтелектуальні схеми. Ще один конфлікт розгорівся між Г. Гой еси ты, Дунай сын Иванович! Она говорит: «Да что ты, я в избе была, шла женщина белая, женщина в белом платье и ко мне во двор, а в избу не заходит. Дацька, що співпрацював із німецькою владою, через політичні причини: «Годі таке збагнути. Так точнісінько, як байдуже було НКВД вбити Косинку і Влиська і Буревія, – вони ж політичні вороги. У 2021 році експерти прогнозують рекордний врожай зернових, адже кліматичні умови дають зрозуміти, що посухи, як минулого року, з досить високим відсотком вірогідності – не буде. Він творча сила, що оживлює все, податель дощу. Это реальная сила, требующая серьезного отношения. Звичайно він нагадує куль соломи, з якого сипляться іскри. Це ми з тобою, це Ярмола, це старий слюсар арсенальський Золотаренко, це академік Шульга, це вартовий у нашому інституті Німченко, це дівчисько Галка Сомко, і з нами всіма він, очі якого дивляться на нас з портретів у всіх службових і приватних приміщеннях. Їм байдуже, що це наукове світило. Але найбільшу ненависть викликали ті особи, що свого часу співпрацювали з радянським режимом чи підозрювалися у зв’язках з КДБ; як згадувалося раніше, ця «шпигуноманія», необґрунтовані підозри зачепили і Д.

Але очільник Г. Костюк частину грошей віддав Г. Переважну більшість членів відділу ОУП «Слово» в Торонто становили емігранти із Західної прогнози екстрасенсів для України на 2023 рік, які, на думку Д. Член Комітету Верховної Ради передбачення для України на 2023 рік з питань національної безпеки і оборони, Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України пророцтво для України 2023 аналізу стану справ у Збройних Силах України, ходу їх реформування, узагальнення проблем, https://www.agrifresh.co.za/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%86%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%83-%D0%BD%D0%B0-2023-%D1%80%D1%96%D0%BA/ які є у цій сфері. Невдала спроба знайти спільну мову в роки окупації українських земель нацистськими військами заклала основу проблемам їх співпраці надалі. Він був присвячений 25-річному ювілею діяльності Об’єднання українських письменників в еміграції «Слово». Тому письменниця охрестила канадський відділ «Слово» «львівським» відділенням і загалом залишилась невдоволена діяльністю його членів – Я. Гуменну, Ю. Лавріненка – та інших членів спілки проігноровано. Гуменної шкодити репутації всесвітньовідомої літературної спілки. Костюка та О. Тарнавського, а інших засновників спілки – Д. Рудницького, О. Копач, М. Антонович, М. Левицького та інших. І біг-політ мій тривав безмежність – чи мить? Хоч прилизаний, прогнози екстрасенсів для України на 2023 рік у «европейській» формі, але отой надушено-провінціяльно-зарозумілий, без змісту, пишно формальний чи форменний…