До речі, весь цей час військовослужбовці сплачували зі своїх зарплат військовий збір – 1,5% від суми. Для розрахунку використовуються дані звітності стосовно найманих працівників, визначених абзацом першим цього пункту, щодо суми нарахованого доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок, суми нарахованого єдиного внеску, суми донарахованого та зменшеного нарахування єдиного внеску таких найманих працівників. Для визначення суми єдиного внеску, що підлягає сплаті за рахунок державного бюджету відповідно до абзацу другого цього пункту, платник єдиного внеску розраховує та відображає у звітності суму єдиного внеску за найманих працівників, визначених абзацом першим цього пункту, у розмірах, передбачених частинами п’ятою і чотирнадцятою статті 8 цього Закону. Суми єдиного внеску, нараховані та не сплачені роботодавцями, визначеними абзацом першим цього пункту, сплачуються за рахунок державного бюджету, крім періодів, у яких наймані працівники, визначені абзацом першим цього пункту, отримували доходи у вигляді грошового забепідвищення зп військовослужбовцям 2023ечення, з яких було сплачено єдиний внесок за рахунок державного бюджету. Для отримання виплат військовослужбовцю достатньо мати рахунок в будь-якому українському банку. На підставі розрахунку, зазначеного в абзаці третьому цього пункту, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, формує бюджетні запити на отримання коштів на покриття сум несплаченого роботодавцями відповідно до цього пункту єдиного внеску.

Правда, для отримання цих виплат знадобиться низка рапортів і документів від безпосереднього військового керівництва, а також дані фото- та відеоспостереження з координатами місця знищення. Резніков наголошує, що ніхто не може примушувати військового до вибору якогось конкретного банку. ЦИТАТА. «9 20. Установити, що під час періоду мобілізації, визначеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію», роботодавці – платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування – фізичні особи – підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, підвищення зп військовослужбовцям 2023 а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, africacloudspace.com мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України. За громадянами, які призвані на військову службу по мобілізації, зберігається робоче місце та середній заробіток на підприємстві. 48 – виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та/або введення воєнного стану.

Придбай рішення LIGA360 для HR-менеджерів й кадровиків – економ робочий час. Придбай рішення прямо зараз. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону додано новий п. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ набула чинності лише з 17.03.2022 р. Тому є всі підстави вважати, що не сплачувати ЄСВ такий роботодавець може лише із середнього заробітку, який нараховано за дні з 17 березня 2022 року. ЄСВ роботодавець може не сплачувати. 17.03.2022 р. – можемо не сплачувати ЄСВ. Всі інші роботодавці повинні нараховувати та сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників у звичайному порядку. VIII Закону про ЄСВ зазначено лише про можливість несплати ЄСВ, то нараховувати ЄСВ потрібно. А отже, нарахований ЄСВ потрапляє до рядка 8 – тобто фактично проводиться по особовому рахунку як нарахування ЄСВ. 3 рядка 7)» (в ціломзаробітна плата військовослужбовців у 2023 році за квартал). ЄСВ роботодавець сплачує, відображаємо у додатку Д1 з кодом категорії застрахованої особи «47» і сумою нарахованого ЄСВ та загальною кількістю календарних днів перебування у трудових відносинах.

Як же відобразити такі нарахування у Д1 до Податкового розрахунку? Отже, не потрібно заповнювати додаток Д5 до Податкового розрахунку у зв’язку з призовом на військову службу чи зарахуванням до територіальної оборони або звільненням з неї. По-перше, інформація щодо працівників, чия робота давала підстави для зарахування періодів роботи до спеціального стажу, у період військової служби, в тому числі у зв’язку із мобілізацією, не відображається в додатку Д6 до Податкового розрахунку. Якщо командир не вживатиме заходів, можна звернутися до військової адміністрації та Генштабу. ✅ Також можна звернутися зі скаргою до начальника своєї військової частини. Якщо ж ці опції з певних причин є недоступними, то роботодавець може самостійно звернутися до ТЦК та СП, в якому працівник перебуває на обліку, із запитом щодо дати призову мобілізованого працівника. Середній заробіток мобілізованого працівника розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов’язана відповідна визаробітна плата військовослужбовців у 2023 році. Працівників, які долучилися до воєнної складової територіальної оборони й уклали контракти про проходження військової служби, призвані як резервісти або під час мобілізації, увільнюють від роботи, зберігають місце роботи, підвищення зп військовослужбовцям 2023 посаду і середній заробіток. На період військової служби у зв’язку із мобілізацією чи зарахуванням до територіальної оборони трудові відносини з призваним працівником не припиняються.